Ginekologia i Położnictwo

Poradnia Ginekologiczno-Położnicza AD-Clinic zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem dolegliwości kobiecych oraz prowadzeniem ciąży.

Jesteśmy w stanie zaoferować pełną opiekę specjalistów ginekologów oraz lekarzy innych specjalności w przypadku konieczności konsultacji. Regularne wizyty i badania lekarskie umożliwiają zapobieganie i wczesne wykrywanie wielu chorób. Umożliwiamy naszym Pacjentkom wykonanie na miejscu wszystkich niezbędnych badań. Ginekolog dobiera odpowiednią terapię, po zakończeniu której radzi, jakimi zasadami pacjentka ma się kierować w przyszłości. Każda kobieta powinna regularnie kontrolować stan swojego zdrowia. Profilaktyczne wizyty u ginekologa umożliwiają wczesne wykrycie zaburzeń i chorób, co skraca leczenie i często zwiększa jego skuteczność. Każda kobieta powinna zgłaszać się na badanie przynajmniej raz na 12 miesięcy.
Wszystkie niezbędne analizy laboratoryjne takie jak morfologia, badania krwi, badania moczu oraz badania hormonalne, immunologiczne i bakteriologiczne wykonujemy na miejscu w naszym centrum. Nasi lekarze oraz personel położniczy działa zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia oraz zaleceniami i rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego dotyczącymi ciąży. Jednocześnie program opieki dostosowujemy do indywidualnych potrzeb naszych pacjentek. Powierzając nam opiekę nad ciązą możecie Państwo liczyć na pełne zaangażowanie, profesjonalizm oraz dostępność naszego zespołu.

Zakres usług

 • badanie ginekologiczne
 • prowadzenie ciąży
 • badanie cytologiczne
 • badanie usg ginekologiczne
 • badanie usg piersi
 • ginekologiczne badania laboratoryjne
 • zabiegi ginekologiczne
 • szkoła rodzenia

Porady i konsulatcje

 • planowanie ciąży
 • prowadzenie ciąży
 • poronienia nawykowe
 • diagnostyka i leczenie niepłodności
 • diagnostyka prenatalna
 • antykoncepcja
 • diagnostyka i leczenie zaburzeń miesiączkowania
 • diagnostyka i leczenie stanów zapalnych – badanie w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową, diagnostyka HPV
 • diagnostyka i leczenie dolegliwości bólowych miednicy
 • endokrynologia ginekologiczna

Ginekolodzy i Położnicy

Centrum Medyczne AD-Clinic dysponuje kadrą doświadczonych Ginekologów i Położników.

dr n.med. Dariusz Cholewa

dr n.med. Dariusz Cholewa

Współorganizator i wykładowca podczas wielu Kursów i Konferencji. Autor lub współautor ponad 30 artykułów naukowych i doniesień naukowych prezentowanych na zjazdach polskich i zagranicznych.1998-2000 asystent w Szpitalu Miejskim w Katowicach, 2000-2008 młodszy...

czytaj dalej
dr n. med. Tomasz Zieliński

dr n. med. Tomasz Zieliński

Absolwent Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.Asystent Katedry i Oddziału Klinicznego Ginekologii i Położnictwa w Katowicach-Ligocie, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.II Stopień specjalizacji w zakresie Położnictwa...

czytaj dalej
dr n. med. Agnieszka Jagielska-Wojtasik

dr n. med. Agnieszka Jagielska-Wojtasik

10.2013 - 09.2014 - Szpital Miejski w Rudzie śląskiej Staż podyplomowy10.2014 – nadal - Szpital Miejski w Rudzie śląskiej Oddział Położniczo-Ginekologiczny (Młodszy asystent)03.2015 – 05.2017 - Przychodnia Rejonowa w Rudzie Śląskiej ul. Sztolniowa 6 Gabinet lekarza...

czytaj dalej
lek. med. Martyna Fecko

lek. med. Martyna Fecko

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z Ginekologii i Położnictwa.
Szkolenie specjalizacyjne odbywa jako Młodszy Asystent w Oddziale Ginekologii, Ginekologii
Onkologicznej i Położnictwa.

czytaj dalej

Badania Genetyczne

Celem badań genetycznych płodu jest wykrywanie chorób wrodzonych. Nieprawidłowości można rozpoznać w każdym trymestrze ciąży, jednak przeprowadzenie badań prenatalnych we wczesnym stadium rozwojowym ciąży umożliwia odpowiednie jej poprowadzenie. Centrum Medyczne AD-Clinic oferuje szereg badań mających na celu wykluczenie potencjalnych wad rozwojowych płodu.

Badania USG płodu

Diagnostyką prenatalną nazywamy badania, które można przeprowadzić u dziecka (płodu) jeszcze podczas ciąży. W ostatnich latach, dzięki rozwojowi technik USG możliwe stało się nie tylko dokładne zbadanie dziecka przed urodzeniem, ale także w pewnych przypadkach zastosowanie odpowiedniego leczenia jeszcze przed jego przyjściem na Świat.

Zabiegi i Badania Ginekologiczne

Centrum Medyczne AD-Clinic oferuje w ramach swoich usług przeprowadzenie szeregu zabiegów ginekologicznych.

Dokumenty

Zabiegi i Badania Ginekologiczne

Badania wykonywane są najwyższej klasy aparatem GE Voluson E10 BT 19. z dbałością o komfort i bezpieczeństwo naszych Pacjentek oraz płodu- dziecka.