Aparatura Medyczna

 Nowoczesny sprzęt umożliwia lekarzom wyeliminowanie błędów diagnostycznych, znacznie skraca czas leczenia i powrotu do zdrowia. Stała współpraca z Ośrodkami Szpital Angelius i Lens-Med daje możliwość szerszej diagnostyki i zastosowania leczenia z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu medycznego również wykorzystując niektóre procedury w ramach umowy z NFZ.

 

Pracownie Centrum Medycznego AD CLINIC

Pracownia ultrasonograficzna

Aparat USG Voluson E8 Expert BT'12

został stworzony w celu prowadzenia bardzo wysokiej jakości badań ultrasonograficznych, w tym: ginekologicznych, prenatalnych, położniczych, neonatologicznych, radiologicznych, urologicznych, badań naczyniowych,  badań echa serca płodu, dzieci i dorosłych,. Urządzenie wyposażone jest w szereg innowacyjnych rozwiązań zwiększających możliwości wizualizacyjne i trafność diagnostyki. Technologia CRI gwarantuje niespotykaną, jak dotąd w aparatach USG, jakość obrazu. Z kolei SonoNT to pierwsza na rynku technika pozwalająca na bezinwazyjny, automatyczny i wymierny pomiar przezierności fałdu karkowego u płodu. Automatyzacja pomiaru przezierności fałdu karkowego u płodu, pozwala na otrzymanie wymiernego, powtarzalnego wyniku, który jest kluczowy dla trafnej diagnozy i jest zgodny z zaleceniami Fetal Medicine Foundation. Najnowsza technologia obrazowania płodu 3D/4D HD live. Ta technika umożliwia jeszcze bardziej realistyczne obrazowanie trójwymiarowe płodu ( zobacz skany w galerii – kliknij tutaj ). Nowa generacja jakościowa obrazu oparta jest na wprowadzeniu nowych matrycowych sond wolumetrycznych, które pozwalają na uzyskanie jeszcze bardziej płynnego obrazowania w trybie 4D, zapewniający najwyższą jakość obrazowania w technologi 4D. Voluson E8 Expert posiada wbudowana nagrywarkę DVD-R/RW, dzięki której pacjentki mogą otrzymać niezapomnianą pamiątkę z badania USG – zdjęcia i film ukazujący dziecko w łonie matki. 

Aparat USG Voluson E8 Expert BT'13

Aparat Voluson E8 Expert BT’12 został stworzony w celu prowadzenia bardzo wysokiej jakości badań ultrasonograficznych, w tym: ginekologicznych, prenatalnych, położniczych, neonatologicznych, radiologicznych, urologicznych, badań naczyniowych,  badań echa serca płodu, dzieci i dorosłych,. Urządzenie wyposażone jest w szereg innowacyjnych rozwiązań zwiększających możliwości wizualizacyjne i trafność diagnostyki. Technologia CRI gwarantuje niespotykaną, jak dotąd w aparatach USG, jakość obrazu. Z kolei SonoNT to pierwsza na rynku technika pozwalająca na bezinwazyjny, automatyczny i wymierny pomiar przezierności fałdu karkowego u płodu. Automatyzacja pomiaru przezierności fałdu karkowego u płodu, pozwala na otrzymanie wymiernego, powtarzalnego wyniku, który jest kluczowy dla trafnej diagnozy i jest zgodny z zaleceniami Fetal Medicine Foundation. Najnowsza technologia obrazowania płodu 3D/4D HD live. Ta technika umożliwia jeszcze bardziej realistyczne obrazowanie trójwymiarowe płodu ( zobacz skany w galerii – kliknij tutaj ). Nowa generacja jakościowa obrazu oparta jest na wprowadzeniu nowych matrycowych sond wolumetrycznych, które pozwalają na uzyskanie jeszcze bardziej płynnego obrazowania w trybie 4D, zapewniający najwyższą jakość obrazowania w technologi 4D. Voluson E8 Expert posiada wbudowana nagrywarkę DVD-R/RW, dzięki której pacjentki mogą otrzymać niezapomnianą pamiątkę z badania USG – zdjęcia i film ukazujący dziecko w łonie matki..

Aparat USG PacScan 300 Plus Sonomed

Ultrasonograf umożliwiający prezentację typu A (biometrię) i pachymetrię. Wyposażony w kolorowy, dotykowy wyświetlacz LCD 6″, wbudowaną drukarką termiczną, kartę SD do zapisu badań.

Pracownia kardiotokograficzna

Aparat KTG Philips

Aparat KTG Philips – monitor płodu  przeznaczony do  nieinwazyjnego monitorowania parametrów czynnosci serca płodu oraz analizy czynnosci skurczowej macicy  ciężarnych kobiet w okresie testów przedporodowych oraz porodu.

Pracownia badań okulistycznych

Autoref/keratometr firmy NIDEK

Autoref/keratometr firmy NIDEK wykorzystuje nowe, ulepszone zasady pomiaru: metodę graficznego zobrazowania obszaru źrenicy Pupil Zone Imaging Method oraz unikalną technologię SLD (Super Luminescent Diode). Zgodnie z powyższą metodą analizie jest poddawana szersza powierzchnia źrenicy (maks.Ø 4 mm) – a przez to uzyskiwane są bardziej wiarygodne dane przedstawiające wielkość refrakcji. Nowoczesna technologia SLD oraz niezwykle czuła kamera CCD zapewnia bardziej ostry i wyraźny obraz, co nieporównywalnie udoskonala pomiar w przypadku zaawansowanej zacmy oraz implantów IOL. APARAT wyposażony jest w funkcję automatycznego naprowadzania w trzech płaszczyznach z zachowaniem optymalnego punktu pomiarowego ww. urządzenie zapewnia wysoce precyzyjny pomiar krzywizny rogówki dzięki metodzie projekcji podwójnych pierścieni, które wyświetlone na ekranie dają możliwość dokładnej obserwacji i ustawienia pomiaru w centrum (średnica 3,3 mm). Szeroki zakres pomiaru: od –30 do +25D;zdolność pomiaru przy wielkości źrenicy już od 2 mm.

Autoref/keratometr firmy NIDEK

Perymetr automatyczny PTS-910(polomierz) to nowoczesne urządzenie diagnostyczne przeznaczone do precyzyjnego i szybkiego badania pola widzenia bodźcem statycznym. W zależności od wybranej strategii badania umożliwia zarówno dokładne określenie progu czułości siatkówki w danym miejscu jak i szybkie badania odsiewowe. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych elementów konstrukcyjnych urządzenie jest niezawodne i nie wymaga okresowych przeglądów lub regulacji. Wynik badania przedstawiany jest przy pomocy czterech prostych w interpretacji wykresów graficznych, przy czym dwa z nich są odniesione do normy wiekowej i pola widzenia standardowego. Wydruk wyniku badania zawiera również dodatkowe informacje przydatne w interpretacji, takie jak wielkość defektu średniego, defektu wzorca i wysokość wzgórza widzenia. Wiarygodność badania można ocenić na podstawie testu fałszywie negatywnego i fałszywie pozytywnego. Wbudowana kamera cyfrowa umożliwia podgląd oka w trakcie badania i przy ustawianiu pozycji pacjenta, oraz dzięki autodetekcji położenia źrenicy, ciągłą automatyczną kontrolą fiksacji. Automatycznie sterowany podbródek pozwala na precyzyjne i łatwe ustawienie prawidłowej pozycji pacjenta.

Pracownia Elektromiografii EMG

Aparat marki Keypoint firmy Alpinie Biomed ApS.

Stworzenie systemu EMG Dantec Keypoint Focus było możliwe dzięki blisko 50-letniemu doświadczeniu w projektowaniu systemów EMG. Jakość, dokładność i niezawodność to cechy, których należy oczekiwać od marki Dantec. Dantec Keypoint Focus to najnowocześniejszy system EMG zapewniający najwyższą jakość i wiarygodność badań przy ekonomicznej cenie. Nowa, kompaktowa budowa, ogromna funkcjonalność i intuicyjna obsługa.

System NCS/EMG/EP z wbudowanym panelem sterowania, zintegrowanym stymulatorem oraz wysokiej jakości systemem audio
Dostępne 3, 6, 8 kanałowe głowice wzmacniaczy oraz specjalna 6 kanałowa głowica EP
Zaawansowane funkcje oprogramowania QEMG, SF-EMG czy analiza drżenia
Porównywanie wyników badań z normami w czasie rzeczywistym podczas wykonywania badania
Oprogramowanie pracujące w środowisku Microsoft Windows

Szybsze i wydajniejsze wykonywanie trudnych badań

Badania oparte na konfigurowalnych protokołach
Szeroka gama zaawansowanych narzędzi analizy
Automatyczne porównanie wyników badań z normami
Jedyny system dostępny z kompletną bazą norm MUP
Szybkie i automatyczne generowanie raportów

Twoje zdrowie jest naszym celem

REJESTRACJA ELEKTRONICZNA 24/7 , REJESTRACJA TELEFONICZNA W GODZINACH PRACY

32 723 11 66

kom: 728 813 759
fax: 32 7231167

rejestracja@ad-c.pl

Centrum Medyczne AD CLINIC 43-100 Tychy, ul.Boczna 6